zwalczanie-kun

Zwalczanie Kun Warszawa

Witamy serdecznie!

Firma Insektpol oferuje swoim klientom usługi z zakresu zwalczania i odławiania dzikich zwierząt (kun) w Warszawie. Zwalczanie kun jest sposobem odłowienia, odstraszenia i usunięcia zdziczałych zwierząt z posesji.. Ofertę odłowu i zwalczania kun kierujemy do firm, gospodarstw rolnych, domów prywatnych i gmin.

Zwalczanie kun w Warszawie świadczone jest przez profesjonalny personel posiadający kwalifikacje prawne i wieloletnie doświadczenie. Odławianie kun to złożony proces oparty na sprawdzonych rozwiązaniach. Gwarancja sukcesu to szereg działań poprzedzony wieloletnią praktyką z zakresu zwalczania i odławiania kun. Kuny to dzikie zwierzęta, często uciążliwe i głośne. Dlaczego klienci wybierają skuteczne i sprawdzone rozwiązania? Bo mają dość walki ze zdziczałymi kunami na swoich posesjach (zapachu padliny, moczu i hałasu). System klatek żywo-łownych , foto-pułapek, preparatów (repelentów), zabezpieczeń mechanicznych i urządzeń wspomagających.

Jeśli wiążecie się Państwo z problemem kun, na poddaszach, w podbitkach czy na posesjach na terenie Warszawy to ta oferta skierowana jest właśnie do Państwa. Wykonujemy z powodzeniem usługi zwalczania i odławiania kun w Warszawie i okolicach.

Gatunki kun występujące w Polsce

Na terenie Polski żyją dwa gatunki kun: kuna leśna i kuna domowa. Kuna domowa bywa tez nazywana kamionką, a kuna leśna tumakiem. Kuna leśna jest bardziej płochliwa od kuny domowej.

Występowanie kun

Kuny są powszechne na terenie całej Polski. Kuny niezwykle często żyją w okolicach ludzkich siedzib w tym również w centrach dużych miast. Często występują również w różnego rodzaju ruinach i lasach. Poza Polską kuny występują w niemal całej Europie z wyjątkiem Skandynawii, Wysp Brytyjskich, Danii, północnych krańców Rosji i wysp położonych na Morzu Śródziemnym. Kuny znaleźć też można w wielu regionach Azji leżących w strefie umiarkowanych. Na terenie tego kontynentu kuny występują na Kaukazie i Zakaukaziu, w Azji mniejszej, Zachodniej Syrii, Libanie, Izraelu, Iranie, Turkmenistanie, Uzbekistanie, południowym Kazachstanie, Afganistanie, Pakistanie, Tybecie, Mongolii, Bhutanie i Nepalu.

Morfologia kun

Kuna Domowa ma brązową sierść. Na jej piersi znajduje się rozwidlona biała plama. Rozwidlenia tej plamy sięgają aż do nasady przednich łap kuny. Kuna leśna zamiast białej plamy ma mały, pomarańczowy śliniak. Ciało kuny jest wydłużone, smukłe i gibkie, a nogi krótkie. Kuna waży od 1,1 do 1,5 kilograma. Samce kuny są minimalnie większe niż samice. Długość ciała kuny to około 50 centymetrów, a długość jej ogona to od 25 do 30 centymetrów.

Żerowanie kun

Kuny to zwierzęta mięsożerne żywiące się różnego rodzaju małymi zwierzętami takimi jak owady, żaby, jaszczurki, ptaki i ich jaja, nietoperze i gryzonie. Często porywają drób i gołębie oraz zjadają ich jaja. Poza zwierzętami w diecie kun znajdują się również owoce i miód. Kuny żerują głównie nocą. Jedynie kuna leśna żeruje również w dzień.

Rozwój kun

Ruja kun odbywa się w lipcu i w sierpniu. Ciąża kuny trwa nawet dziewięć miesięcy. Tak długa ciąża to rzecz rzadko spotykana u tak niewielkich zwierząt jak kuny. Jej długość wynika z fakty, że zarodki kuny przestają się rozwijać krótko po zapłodnieniu. Rozwój ponownie zaczyna się dopiero pod koniec zimy. Do tego czasu zarodki czekają w uśpieniu. W styczniu i lutym następuje dodatkowa ruja kuny w której biorą udział te kuny, które nie zostały zapłodnione w poprzednim roku. Młode kuny przychodzą na świat w kwietniu lub na początku maja. Młode kuny rodzą się w zbudowanym przez samicę gnieździe. Mioty kun liczą od 2 do 4 młodych. Najczęściej są to od 2 do 3 młodych. Nowonarodzone kuny są głuche, łyse i ślepe. Kuny ssą mleko przez pierwsze trzy miesiące życia. Swoją matkę opuszczają jesienią. Po dwóch latach kuny osiągają dojrzałość płciową.

Umiejętności kun

Kuny są doskonałymi wspinaczami. Z łatwością wspinają się po nawet pionowych ścianach. Poruszają się niemal bezszelestnie dzięki czemu z łatwością potrafią zakraść się do ludzkich siedzib a nawet mieszkać w nich nie będąc zauważonymi. Kuny są bardzo płochliwe. Dzięki wyczulonemu słuchowi z łatwością wykrywają wszelkie sygnały świadczące o zagrożeniu. Kuny często porywają drób domowy. Nierzadko zdarza się również, że kuny zadomawiają się w naszych domach na przykład na strychach. W ludzkich domach mogą żyć za równo samotne osobniki kun jak i całe kunie rodziny.

Oznaki obecności kun

O obecności kun w naszym domu mogą świadczyć nocne hałasy, poprzewracane przedmioty, ślady kunich łap na podłodze, rozgrzebana wełna mineralna, ślady na śniegu, kłaczki sierści, zabrudzenia, kunie odchody, ptasie pióra pochodzące od zjedzonych przez kuny ptaków, intensywny zapach, uruchamiające się zdawałoby się bez jakiegokolwiek powodu alarmy, uszkodzone przewody w tym również przewody w różnego rodzaju pojazdach takich jak między innymi samochody. Najwięcej oznak istnienia kun w naszym pobliżu pojawia się w sierpniu w okresie ruji. W tym okresie kuny wydają liczne jęki, wrzaski i piski. Hałaśliwe są również młode dopiero co narodzone kuny.

Drapieżniki polujące na kuny

Kuny są drapieżnikami, ale same również padają ofiarą większych drapieżników takich jak lisy, psy, wilki i borsuki.

kuna zdjęcia

Zwalczanie kun

Kuny nierzadko sprawiają problemu ludziom. Co zatem zrobić jeśli mamy kuny? Jak się pozbyć kumaka? Jak pozbyć się kamionki? jak wytępić kunę, jak zwalczyć kamionkę, jak się pozbyć kumaków, jakie są sposoby na kumaki, jak zwalczać kumaki, co zrobić żeby nie mieć kumaków, jak wyplenić kumaki, jak się pozbyć łasić, jak wyplenić łasice, jakie są sposoby na kamionkę, co zrobić żeby nie mieć kumaków, co zrobić żeby nie mieć kamionek?

Istnieje wiele metod zwalczania kun. Najpopularniejszą z nich są pułapki żywołowne. Aby nakłonić kunę do wejścia do pułapki w jej wnętrzu umieszczana jest przynęta w postaci pożywienia. W tym celu użyć można kurzego jajka lub kawałka mięsa drobiowego. Niezwykle ważne jest to aby nie dotykać przynęty gołą ręką ponieważ kuny dysponują wyjątkowo silnym węchem i wyczuwają ludzki zapach. Kuny złowione przy pomocy pułapek żywołownych należy wywieść na odległość na tyle dużą aby nie powróciły do miejsca z którego je odłowiono. Dobrze jest jeśli pomiędzy miejscem do którego kuna zostanie wywieziona, a miejscem jej odłowu znajduje się duża rzeka. Mało prawdopodobne aby kuna była na tyle zdeterminowana do powrotu do miejsca swojego wcześniejszego pobytu aby pokonała szeroki ciek wodny.

Odstraszanie kun

Można też próbować odstraszyć kuny. Dobrze sprawdzają się w tej roli psy, które szczekają na kuny jeśli je wywęszą. Kuny odstraszają również lampy wyposażone w czujniki ruchu, które płoszą te zwierzęta po zapaleniu się oraz odstraszacze ultradźwiękowe. Niestety skuteczność wszystkich istniejących metod zwalczania kun jest umiarkowana.

Inne gatunki łasic

Kuny zaliczane są do rodzaju łasice. Obok kun przedstawicielami tego rodzaju występującymi w Polsce są również gronostaj europejski i tchórz zwyczajny. Poza polską rodzaj łasice reprezentowany jest jeszcze przez kilkanaście innych gatunków ssaków.

Zapraszamy do współpracy! tel 732 732 770

TAGI: firma odławiająca kuny Warszawa, firma zwalczająca kuny, Zwalczanie kun Warszawa cena, odławianie kun,

Darmowa wycena

Masz problem z kuną lub innym dzikim zwierzęciem? Skorzystaj z naszych usług i doradztwa wypełniając poniższy formularz lub dzwoniąc pod podany poniżej numer telefonu.

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Wolisz zadzwonić? Skorzystaj z numer podanego poniżej.

    +48 732 732 770

    Masz wątpliwości? Sprawdź nasze Opinie!

    • Fachowcy na 5tkę! Poleciłem usługi Insektpolu jednej restauracji, która miała problem z myszami i od pół roku mają święty spokój 🙂

      Client Image
      • Jan Konior
      • Usługa deratyzacji
    • Firma Insektpol dała sie poznać jako w pełni profesjonalna i znająca techniki zwalczania owadów. Muszę przyznać, że naprawdę miło pisać dobrą opinię po tak efektywnej pracy. Pozdrawiam i życzę firmie INSEKTPOL dalszych sukcesów.

      Client Image
      • Maria Leward
      • Usługa dezynsekcji