Dezynsekcja

Dezynsekcja Gdańsk

Przez dezynsekcję definiuje się zwalczanie szkodników biegających oraz latających, które poprzez swoje żerowanie niszczą różnego rodzaju przedmioty a także pokarm (szkodniki magazynowe).

W przemyśle spożywczym dezynsekcja jest nieodłącznym elementem prowadzenia sklepu. Reguluje to rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia. Dzieje się tak z racji faktu, iż szkodniki te są patogenami wielu chorób, które zagrażać mogą zdrowiu a nawet życiu człowieka. Realizujemy wiele zleceń w Gdańsku.

W dezynsekcji można wyróżnić ponadto akaryzację, czyli zwalczanie roztoczy. Akaryzacja wykonywana jest najczęściej w miejscach, gdzie występuje duża liczba osób, np. hotele, pensjonaty czy przedszkola.

dezynsekcja

Dezynsekcję można wykonywać na kilka sposobów, zostały one przedstawione poniżej:

  1. metoda chemiczna– zastosowanie środków owadobójczych, zwanych pestycydami;
  2. metoda fizyczna– zastosowanie pary wodnej, suchego lodu bądź gorącego powietrza;
  3. metoda mechaniczna– zastosowanie takich czynności jak wyłapywanie, oczyszczanie, odkurzanie;
  4. metoda biologiczna– zastosowanie innych organizmów żywych w zwalczaniu szkodników.

Dezynsekcja chemiczna powinna zostać użyta tylko wówczas, gdy inne metody zawiodły (np. biologiczne czy fizyczne). Jest to bowiem zagrożenie dla zdrowia człowieka, zwłaszcza, kiedy próbuje wykonać tę czynność samodzielnie.

Dezynsekcja powinna być przeprowadzana przez specjalistów. Daje nam to gwarancję poprawnie wykonanego zadania, co przekłada się w przyszłości. Usługi dezynsekcji świadczymy na terenie Gdańska i okolic.

 

Tagi: Dezynsekcja Gdańsk, Firma dezynsekcyjna z Gdańsk, warszawa owady, Insekty i robaki,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *