Ozonowanie

Ozonowanie

Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Preparatem biobójczym jest ozon- nazywany także aktywnym tlenem. Gaz ten jest niepalny. Określany jest jako jeden z najsilniejszych specyfików dezynfekcyjnych. Dodatkowo, ma on działanie filtrujące. Oznacza to, iż po przeprowadzeniu ozonowania w domu, jego mieszkańcy oddychają czystym i w pełni zdrowym powietrzem. Ponadto, zapewnia całkowite usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Zabija wszystkie drobnoustroje przy stężeniu zaledwie 13 µg/dm3.

Ozon naturalnie powstaje w atmosferze. Jego głównym zadaniem jest ochrona naszej planety przed promieniowanie UV wytwarzanego przez słońce. Powstaje on po burzy, dając specyficzny zapach świeżego powietrza.
Gaz ten jest także znany w branży motoryzacyjnej (odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i dezynfekcja całego auta) oraz medycznej (w stomatologii). Ozon jest także stosowany przy oczyszczaniu wody.

Przy zabiegu ozonowania, gaz powstaje w specjalnych generatorach. To ozon zwalcza wszystkie mikroorganizmy bez pomocy środków chemicznych.

Jakie właściwości ma ozonowanie?

Ozonowanie przeprowadza się chcąc zachować czystość mikrobiologiczną oraz sterylność w pomieszczeniach. Przeprowadzenie tego zabiegu znacznie poprawia zdrowie mieszkańców oraz usuwa wirusy, bakterie, grzyby a także pleśń.

Ozonowanie to w pełni ekologiczna metoda działania. Nie ma potrzeby dodatkowego użycia preparatów chemicznych. Oznacza to, że zabieg ten jest nieszkodliwy dla środowiska oraz nie przynosi mu żadnych konsekwencji w przyszłości. Ponadto, ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla mieszkańców. Domownicy oddychają zdrowym powietrzem.

Proces ozonowania jest coraz bardziej popularny pośród innych metod dezynfekcji. Jego zaletami bezapelacyjnie są:

pozostawienie czystego powietrza
nieużywanie środków chemicznych
poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniach
niepalność gazu (ozonu)
rozpuszczalność w wodzie
dokładność działania

Ozon, a bezpieczeństwo

Należy dodać, iż ozon jest bezpieczny przy stężeniu poniżej 0,08ppm. Kiedy przekroczy dopuszczalne stężenie (jest wdychany przez co najmniej osiem godzin), może zagrażać zdrowiu człowieka. Dlatego nie należy używać ozonu na własną rękę. Tylko profesjonalne firmy mogą przeprowadzić zabiegi ozonowania tak, aby nie zagrażać zdrowiu ludzi.

Podsumowując, ozon jest w pełni bezpiecznym gazem, który oczyszcza powietrze z drobnoustrojów oraz pozostawia pomieszczenia pełne świeżego zapachu. Ozonowanie jest coraz częstszą metodą wśród dezynfekcji z racji faktu, iż nie zagraża środowisku. Jest to metoda dokładna i względnie szybka. Ozonowanie poprawia jakość życia na przyszłość.

TAGI: Ozonowanie pomieszczeń Gdańsk, Firma ozonująca Warszawa, Skuteczne ozonowanie Gdynia, Na czym polega ozonowanie, dezynfekcja ozonem, 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.