czyszczenie suchym lodem

Sprzątanie po pożarach

Pożar- jeden z niewielu incydentów, które przysparzają mnóstwo kłopotów. Strata całego (lub dużej części) dobytku, brak dachu nad głową oraz ogrom prac „papierkowych”, które mają na celu ustalenie faktycznego przebiegu zdarzeń.

Nie wszyscy wiedzą, że podczas samego pożaru wytarzają się szkodliwe dla zdrowia, a niekiedy nawet życia, substancje, które pozostają jeszcze przez dłuższy czas w budynkach. Zlekceważenie tego może w przyszłości skutkować poważnymi chorobami.

Należy pamiętać o tym, iż po pożarze należy wykonać szereg zadań. Na początku, tuż po akcji gaśniczej, strażak zawiadamia policję o owym incydencie. W tym samym czasie inni odcinają dopływ gazu oraz elektryczności w domu. Na miejscu w najbliższym czasie stawia się rzeczoznawca, który ma za zadanie określić, co było przyczyną (czy wina leży po stronie domowników czy też nie). To dzięki opinii rzeczoznawcy, policja wydaje oświadczenie zawierające informacje o tym, jaka była przyczyna pożaru i- ewentualnie- po czyjej stronie leży wina.
Wówczas można starać się o wypłatę odszkodowania. Rzeczoznawca, tym razem z ubezpieczalni, wyceni wszystkie szkody po pożarze. W czasie oczekiwania na agenta, nie powinno przeprowadzać się choćby gruntownych porządków, aby ocena szkód była prawdziwa. Chcąc starać się o odszkodowanie należy także pamiętać o dokumentacji: akt notarialny własności domu oraz przegląd i czyszczenie przewodów kominowych. Są to podstawowe informacje do wypłacenia pieniędzy z ubezpieczalni. Jeżeli takich dokumentów nie ma, trzeba liczyć się z brakiem odszkodowania lub minimalną kwotą rekompensaty.

Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać, jest gruntowne sprzątanie budynku po pożarze. Choć nie jest to przyjemne, należy jak najszybciej się da przystąpić do tejże czynności ze względu na to, iż niektóre przedmioty mogły zostać ocalone. Najpierw jednak należy upewnić się, że miejsce jest względnie bezpieczne (nie grozi zawaleniem). W budynku po pożarze najlepiej jest zastosować maseczkę ochronną, która ma za zadanie ochronę płuc oraz innych organów wewnętrznych ciała. Dodatkowo trzeba także pamiętać o ubiorze- żadna część ciała nie powinna mieć kontaktu z niezdrowym powietrzem w budynku. Rękawice również będą dobrym rozwiązaniem.

likwidacja zapachu po pożarze
Najważniejsze jest to, aby
nie przebywać w pogorzelisku zbyt długo

może to mieć znaczny wpływ na zdrowie! 

Po tych czynnościach, można zatrudnić firmę, która zajmuje się nie tylko sprzątaniem budynków, ale również oczyszcza powietrze z niebezpiecznych toksyn. Specjaliści w tej dziedzinie, przy użyciu specjalnych środków chemicznych są w stanie całkowicie usunąć groźne dla zdrowia człowieka substancje. Oczyszczają nie tylko powietrze, ale także meble, sprzęty użytku domowego oraz wiele innych przedmiotów znajdujących się w pogorzelisku. Dodatkowo, usuwają oni wszystkie rzeczy, które w przyszłości nie będą nadawały się do użytku oraz czyszczą przewody wentylacyjne, co jest niezbędne przed ponownym zamieszkaniem. Najczęściej w takich przypadkach stosuje się ozonowanie– jest to proces, w którym (przy użyciu gazu- ozonu) dochodzi do dezynfekcji danego budynku. Gaz ten działa jak filtr, co oznacza, iż po jego zastosowaniu powietrze wewnątrz pomieszczeń jest czyste i zdrowe, wolne od wszelkich drobnoustrojów czy toksyn. Po niedługim okresie od ozonowania mieszkańcy mogą spokojnie przebywać w budynku, bez obaw o swoje zdrowie.

Przed dokonaniem zabiegu ozonowania, istotnym elementem jest również fakt, iż wcześniej należy pozbyć się sadz z przedmiotów znajdujących się w budynku. Najczęściej stosuje się specjalistyczne preparaty, które mają na celu całkowite usunięcie sadzy. Stosować je można zarówno na podłogach oraz ścianach jak i meblach czy innych przedmiotach w budynku.

Pamiętać należy także o tym, aby sprzęty RTV i AGD nie były włączane przed ich dokładnym wyczyszczeniem. Jeśli zostałyby podłączone, prawdopodobnie doszłoby do zwarcia, które przyniosłoby dodatkowe szkody materialne.

Kiedy wszystkie te czynności zostaną wykonane, można zastanowić się nad pracami dotyczącymi naprawy domu. W niektórych przypadkach wystarczy gruntowny remont i po pożarze nie ma śladu. Kiedy jednak ściany nośne zostaną naruszone, najczęściej kończy się to całkowitą rozbiórka domu. Gorzej jest z domami, które w całości wykonane są z drewna. Wtedy prawdopodobieństwo ocalenia choćby części domu jest znikome.

Jednak nie tylko ogień przynosi w tej sytuacji straty. Strażacy gasząc płomienie wylewają ogromne ilości wody, która także w sporej mierze niszczy budynek. Czasami samodzielna praca wystarczy, aby osuszyć dom. Gdy to nie pomoże, niezbędna będzie ingerencja fachowców.

Sprzątanie po pożarach oferta

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług, zarówno w ozonowaniu, osuszaniu jak również usuwaniu sadz w budynku. Jesteśmy na rynku wystarczająco długo, aby doskonale rozumieć naszych klientów. Dlatego też do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Nasi specjaliści przeprowadzą pełen zabieg w mgnieniu oka, tak, aby mogli Państwo jak najszybciej wrócić do swojego domu. Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie przez wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz przystępną na każdą kieszeń cenę. Gdyby pojawiły się pytania z Państwa strony, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

TAGI: Sprzątanie po pożarach Gdańsk, czyszczenie suchym lodem Warszawa, firma sprzątająca po pożarach Bydgoszcz, likwidacja zapachu po pożarze, Specjalistyczne sprzątanie po pożarze, 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.