Odpluskwianie ULV

ODPLUSKWIANIE –ZWALCZANIE PLUSKWY DOMOWEJ

Witamy serdecznie!

Firma Insektpol proponuje swoim klientom skuteczne usługi z zakresu zwalczania pluskiew domowych (odpluskwiania) w Warszawie. Zwalczanie pluskiew domowych jest wykonywane z najwyższą starannością gwarantując efekt i 100% skuteczność. Ofertę zwalczania pluskiew (odpluskwiania) kierujemy do firm, hoteli, domów prywatnych i obiektów użyteczności publicznej na terenie Warszawy i okolic.

     Pluskwa domowa ( cimex lectularis ) – jest gatunkiem owada o silnie spłaszczonym ciele o barwie brązowej ( po spożytym posiłku staje się purpurowe ) . Dorosły osobnik mierzy około 4-5mm. Pluskwa żywi się krwią człowieka oraz zwierząt, posiada w tym celu aparat gębowy dostosowany do pobierania płynów oraz przebijania skóry swojego żywiciela. Pluskwy są przystosowane do pasożytniczego trybu życia, doskonale biegają, natomiast dzięki pazurkom mogą wspinać się po nieregularnych powierzchniach. Samice składają jaja w okresie wiosennym w miejscach bezpiecznych, w których ukrywają się za dnia np. w drobnych szczelinach podłogi, między tapetą , boazerią itp. Duży wpływ na wylęg jaj ma temperatura otoczenia . Wysokość temperatury w okolicach 35°C pozwala na wylęg larw w przeciągu 4-5 dni, natomiast w temperaturze -6°C potrafią przeżyć nawet do 45dni. Rozwój pluskwy trwa około 7 dni bez żywiciela mogą żyć do 150 dni.
Pluskwa domowa żeruje nocą za dnia szuka kryjówek, ponieważ unika światła. Żywiciela atakuje nocą kiedy ten śpi. Przebija skórę i pobiera krew z naczyń włosowatych, a w trakcie jednego posiłku kłuje kilkakrotnie. W miejscu ukłucia pojawiają się pęcherzyki, którym towarzyszy nieprzyjemne swędzenie i pieczenie.
Oznakami występowania pluskwy domowej są ślady kału na pościeli ,w postaci ciemnych plamek, które trudno usunąć. Ślady te mogą występować także w pobliżu kryjówek pluskiew. Po przebudzeniu w pościeli, pod materacem, za zagłówkami łózka można zauważyć też same osobniki, ich jaja lub larwy. Charakterystycznym elementem występowania pluskwy domowej jest także krew na pościeli lub piżamie . W przypadku licznej populacji pluskwy możliwy jest także nieprzyjemny, mdły zapach.

zwalczanie-pluskiew

Jak się pozbyć pluskwy łóżkowej?

     Zapobiegać występowaniu pluskwy domowej można poprzez uszczelnianie otworów, szpar i szczelin, w których pluskwy mogą przebywać. Należy także dbać o higienę szczególnie w miejscu, w którym śpimy ( odkurzanie łóżka, regularne pranie oraz wietrzenie pościeli).
Jeżeli pluskwy już pojawią się w mieszkaniu należy wykonać zabieg odpluskwiania . Zwalczanie pluskwy – odpluskwianie wykonywane jest środkami chemicznymi, metodą fizyczna z użyciem pory wodnej pod dużym ciśnienie. W przypadku zwalczania pluskwy domowej ważne jest stosowanie zmiennie insektycydów, ponieważ pluskwa jest silnie chemoodporna
( odporna na środki chemiczne). Odpluskwianie powinno być wykonywane cyklicznie tzn. w określonych odstępach czasowych. Stosowane środki pokarmowo-kontaktowe mają na celu zachęcenie pluskwy do spożycia preparatu, a poprzez jego bezpośredni kontakt zwalczenie jej w skuteczny sposób.

Odpluskwianie parą

Środki na pluskwy


    Preparaty stosowane do odpluskwiania po
winny być substancjami aktywnymi pochodzenie naturalnego w przypadku kiedy stosowane są w miejscach przebywania dzieci ( łóżeczka dziecięce, materace, kołdry itd.). Należy pamiętać także o tym, żeby nie stosować preparatów biobójczych na zabawkach dziecięcych. Pozwoli to na bezpieczne korzystanie z danego miejsca po zabiegu odpluskwiania i zwalczania pluskwy domowej.
Inna metodą na zwalczenie pluskwy domowej jest opylanie. Jest to zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem preparatów biobójczych w postaci suchego, pylistego proszku. Preparat jest przenoszony przez owady na ich odnóżach w miejsca ich gniazdowania i przebywania dzięki czemu przez bezpośredni kontakt środka pluskwy giną .
  Odpluskwianie za pomocą opryskiwania miejsc występowania pluskiew to kolejna skuteczna metoda aby się ich pozbyć. Substancją czynną opryskiwane są miejsca , w których zauważono ślady bytowania pluskwy. Roztwór w postaci czynnej, proszek w postaci koncentratu działają owadobójczo na pluskwy w miejscu , w którym zostały użyte. Aplikacja preparatów odbywa się za pomocą opryskiwaczy wysoko i niskociśnieniowych. Przyjmuje się , że po zabiegu opryskiwania potrzeba około 8 godzin by powierzchnie, na których został użyty wyschły.
Bardzo ważnym elementem zwalczania pluskiew jest zachowanie wszelkich środków ostrożności . W budynkach wolno stojących należy usunąć żywność, zwierzęta i ludzi. Nawet jeśli pluskwy występują w bloku kilku z mieszkań lub pomieszczeń należy zabieg dezynsekcji wykonać w całym obiekcie.

Zwalczanie pluskiew Warszawa

Odpluskwianie (zwalczanie pluskiew) w Warszawie świadczone jest przez profesjonalny personel posiadający kwalifikacje prawne i wieloletnie doświadczenie. Zwalczanie Pluskiew to złożony proces oparty na sprawdzonych rozwiązaniach. Gwarancja sukcesu to szereg działań poprzedzony wieloletnią praktyką z zakresu zwalczania i tępienia Pluskwy Domowej.

Jeśli wiążecie się Państwo z problemem Pluskiew Domowych, w hotelach, domach prywatnych, obiektach użyteczności publicznej lub w mieszkaniach na terenie Warszawy to ta oferta skierowana jest właśnie do Państwa. Wykonujemy z powodzeniem usługi odpluskwiania (tępienia pluskiew) w Warszawie i okolicach.

Zapraszamy do współpracy!

 

TAGI: Zwalczanie Pluskiew, Odpluskwianie Warszawa, Skuteczne zwalczanie pluskiew, ULV, IPM, Zwalczanie pluskiew cena,

1 comment on “Zwalczanie Pluskiew – Odpluskwianie Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.