brama dezynfekcyjna

Pojawienie się niebezpiecznych mikroorganizmów na terenie gospodarstwa rolnego może być związane z dużymi stratami. W ostatnich latach prawdopodobieństwo, że na terenie gospodarstwa rolnego pojawią się groźne mikroorganizmy znacznie wzrosło, ponieważ w naszym kraju pojawiły się dwa nowe, groźne wirusy atakujące zwierzęta hodowlane.

Wirusy te to wirus afrykańskiego pomoru świń i wirus ptasiej grypy. Wirus afrykańskiego pomoru świń jest powszechny wśród dzików, które przez cały czas pozostają jego rezerwuarem. Jedynie w bardzo niewielu miejscach na świecie udało się skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się tego wirusa. Działania polskiego rządu przeprowadzane w celu zwalczenia wirusa afrykańskiego pomoru świń okazują się mało skuteczne. Jeszcze mniej skuteczne są działania przeprowadzane w tym celu przez rządy Białorusi i Ukrainy. Z tego powodu możemy być niemal pewni co do tego, że wirus afrykańskiego pomoru świń pozostanie w Polsce na stałe lub przynajmniej przez kilkanaście najbliższych lat. Łatwość przenoszenia się wirusa powodującego ptasią grypę z dzikim ptactwem sprawia, że ptasia grypa również pozostaje i prawdopodobnie pozostanie w Polsce stałym zagrożeniem.

Brama Bioasekuracyjna

Aby zapobiec pojawieniu się wspomnianych wirusów na terenie gospodarstwa konieczne jest właściwe zabezpieczenie gospodarstwa przed nimi. Jedynym dostępnym dla pojedynczego gospodarstwa rolnego sposobem na zabezpieczenie go przed wirusami jest zadbanie o jego właściwą bioasekurację. Jednym z elementów właściwej bioasekuracji gospodarstwa rolnego są bramy bioasekuracyjne. Bramy bioasekuracyjne to najlepszy sposób na zabezpieczenie gospodarstwa rolnego przed przeniesieniem na jego teren wirusa na powierzchni pojazdu. Każdy pojazd wjeżdżający na teren gospodarstwa może przenieść do niego ptasią grypę lub afrykański pomór świń. Ryzyko to szczególnie wysokie jest w przypadku pojazdów, które przebywały w miejscu, w którym hodowany jest drób lub trzoda chlewna. Najwyższe będzie ono w przypadku pojazdów, które znajdowały się w pobliżu miejsc, w których stwierdzono wystąpienie ptasiej grypy lub afrykańskiego pomoru świń. Już niewielka ilość cząsteczek wirusa jest wystarczająca, aby doszło do przeniesienia się afrykańskiego pomoru świń lub ptasiej grypy.

Dezynfekcja pojazdów wjeżdżających i wyjeżdzających

Sposobem na zapobiegnięcie przeniesieniu się wspomnianych wirusów na powierzchni pojazdu jest jego właściwa dezynfekcja przeprowadzona za pomocą bramy bioasekuracyjnej. Brama bioasekuracyjna może być określana również jako kurtyna bioasekuracyjna lub brama dezynfekcyjna.

Brama bioasekuracyjna umożliwia zdezynfekowanie całego pojazdu, a nie jedynie jego kół, jak jest to w przypadku mat dezynfekcyjnych. Jedynie samodzielne przeprowadzenie dezynfekcji pojazdu tuż przed jego wjazdem do danego miejsca daje pewność co do tego, że została ona przeprowadzona właściwie. Dezynfekcja pojazdów przeprowadzana za pomocą bram bioasekuracyjnych jest bardzo szybka. Duża szybkość dezynfekcji przeprowadzanej za pomocą bram bioasekuracyjnych skraca czas, przez który pojazdy muszą czekać na jej zakończenie. Dezynfekcja za pomocą bram dezynfekcyjnych wymaga też znacznie mniej wysiłki niż w przypadku przeprowadzania dezynfekcji powierzchni pojazdów za pomocą innych metod. Fakt, że dezynfekcja przeprowadzana za pomocą bram dezynfekcyjnych jest szybka i prosta zwiększa prawdopodobieństwo, że naprawdę będzie ona przeprowadzona. Jest to istotne ponieważ każdy wjazd niezdezynfekowanego pojazdu na teren gospodarstwa rolnego związany jest z ryzykiem wprowadzenia niebezpiecznego dla hodowanych w nim zwierząt wirusa.

O bramie do dezynfekcji pojazdów

Podczas dezynfekcji za pomocą bram bioasekuracyjnych zewnętrzne powierzchnie pojazdów równomiernie pokrywane są środkami dezynfekcyjnymi. Dzięki temu dezynfekcja obejmuje wszystkie powierzchnie zewnętrzne pojazdu, a jednocześnie zużycie środków dezynfekcyjnych pozostaje na umiarkowanym poziomie. Płyn dezynfekcyjny aż do czasu przeprowadzenia dezynfekcji przechowywany jest wewnątrz zbiornika bramy dezynfekcyjnej. Chroni go to przed zanieczyszczeniem. Dzięki temu dezynfekcja za pomocą bramy dezynfekcyjnej zawsze zachowuje tą samą, wysoką skuteczność. Dezynfekcja pojazdów za pomocą bram dezynfekcyjnych to najskuteczniejsza metoda dezynfekcji zewnętrznych powierzchni pojazdów pojazdów, która może zostać zastosowana w gospodarstwach rolnych. Jej skuteczność pozostaje wysoka niezależna od tego, kto będzie ją przeprowadzał.

Powszechność występowania chorób zakaźnych u zwierząt w tym zwłaszcza zagrożenie ze strony afrykańskiego pomoru świń wśród świń i ptasiej grypy u drobiu sprawiają, że bramy bioasekuracyjne stają się niezbędne w każdym gospodarstwie rolnym zajmującym się hodowlą zwierzęcą w tym zwłaszcza w gospodarstwach, w których prowadzona jest ona na większą skalę. Bramy bioasekuracyjne stosowane są nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale również we wszystkich innych miejscach, w których konieczne jest regularne wykonywanie dezynfekcji pojazdów. Bramy dezynfekcyjne są ważnym elementem ochrony gospodarstwa rolnego przed chorobami zakaźnymi. Nie należy jednak zapominać o tym, że nie jest są one jedynym elementem niezbędny do zabezpieczenia gospodarstwa rolnego przed nimi. Firma insektpol oferuje kompleksowe zabezpieczenie gospodarstwa rolnego przed chorobami zakaźnymi takimi jak ptasia grypa i afrykański pomór świń. Oprócz bram bioasekuracyjnych oferujemy również maty i środki dezynfekcyjne. Wielokrotnie przeprowadzaliśmy również dezynfekcje i inne działania związane z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń lub ptasiej grypy w danym miejscu. Obok zabezpieczenia gospodarstw rolnych przed szkodliwymi mikroorganizmami oferujemy również kompleksowe zabezpieczenie gospodarstw rolnych przed owadami i gryzoniami.

 

Darmowa wycena

Masz pytania odnośnie bramy bioasekuracyjnej? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń pod numer dostępny poniżej.

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Wolisz zadzwonić? Skorzystaj z numer podanego poniżej.

    +48 732 732 770

    Masz wątpliwości? Sprawdź nasze Opinie!

    • Fachowcy na 5tkę! Poleciłem usługi Insektpolu jednej restauracji, która miała problem z myszami i od pół roku mają święty spokój 🙂

      Client Image
      • Jan Konior
      • Usługa deratyzacji
    • Firma Insektpol dała sie poznać jako w pełni profesjonalna i znająca techniki zwalczania owadów. Muszę przyznać, że naprawdę miło pisać dobrą opinię po tak efektywnej pracy. Pozdrawiam i życzę firmie INSEKTPOL dalszych sukcesów.

      Client Image
      • Maria Leward
      • Usługa dezynsekcji