Odławianie kun

Dawniej kuny udomawiało się, aby walczyły z gryzoniami. Dziś jest wręcz odwrotnie i wiele osób szuka sposobów na pozbycie się z otoczenia niechcianych gości. Jakie mogą powodować szkody? Choć kuny atakują niewielkie szkodniki bytujące w gospodarstwach, czasami stanowią zagrożenie dla małych psów, ptactwa i jaj. Często żerują więc w kurnikach i gołębnikach. Problem z kunami dotyczy także upraw drzew owocowych, gdyż zwierzęta te odżywiają się również owocami. Jest jeszcze jeden problem związany z ich bytowaniem w domu – kuny niszczą przedmioty oraz powodują hałas, który bywa bardzo uciążliwy.

Jak pozbyć się kun?

Kuny są zwierzętami o smukłej budowie, bardzo zwinnymi, które trudno jest po prostu złapać i wynieść z domu. Dlatego właściciele gospodarstwa, w których zdążyły się zadomowi

, mają nie lada problem. Z biegiem lat wymyślono jednak sposoby na pozbycie się tych uciążliwych szkodników. Pierwszym, bardzo prostym, jest zakup zwierzęcia silniejszego od kuny, którego ta zwyczajnie się boi, więc ucieka z gospodarstwa – jest nim duży pies lub kot. Kolejnym sposobem jest zastawianie pułapek albo kupno odstraszaczy, które mają trzymać kuny z daleka od domostwa np. dzięki ultradźwiękom. Sposoby te warto wypróbować, jednak ich skuteczność jest sprawą dyskusyjną i często kuny nadal bytują w pobliżu domu. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy, która pomaga w odławianiu kun. Zalet takiego rozwiązania jest wiele – pozbycie się z domu szkodnika jest proste, szybkie, oparte na wiedzy i doświadczeniu osób, które się tym zajmują.

Nowoczesne pułapki na kuny

Obecnie z powodzeniem stosowane są pułapki żywołowne – to oznacza, że kuny zostają schwytane, ale nie uśmiercone. Ich skuteczność jest bardzo wysoka, bo złapanie jednego osobnika skutkuje wyniesieniem się z domu całej rodziny.

Profilaktycznie można natomiast zastosować odstraszacze kun – dźwiękowe lub świetlne. Dzięki nim kuny nie będą chciały zadomowić się na posesji. Kiedy jednak kuny już zdążyły zasiedlić teren, samo odstraszanie to zbyt mało i potrzebne jest także odławianie. Dzięki prostym metodom zwierzęta te przestaną już wyrządzać szkody i umożliwią nam spokojny sen.

Odławianie kun

odławianie kun zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.