dezynsekcja mieszkania

Dezynsekcja mieszkania to zabieg zwalczania owadów takich jak pluskwy, karaluchy, pchły w naszym mieszkaniu. Tego typu zabiegi owadobójcze mogą być wykonywane na różne sposoby, a wszystko zależy od tego z jakim szkodnikiem mamy problem. Najpopularniejszymi z wykonywanych zabiegów dezynsekcji mieszkania są oprysk, zamgławianie lub też opylanie za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych.

Przygotowanie mieszkania do dezynsekcji

Przed przystąpieniem do dezynsekcji mieszkania konieczne jest jego odpowiednie przygotowanie. Należy pamiętać aby odpowiednio zabezpieczyć żywność oraz przedmioty których używamy a które mają kontakt z naszym ciałem ( szczoteczki do zębów,  karmy dla zwierząt, sztućce, przedmioty higieny osobistej ).

dezynsekcja mieszkania domu
Dezynsekcja mieszkania domu

Należy także pamiętać o odpowiednim przygotowaniu mieszkania do dezynsekcji pod względem technicznym.

  • Opróżnij szafki, szafy w których występuje problem ze szkodnikami. ( szafka pod zlewem, szafy na ubrania, schowki w łóżkach ).
  • Zrób dostęp do miejsc trudno dostępnych aby technik mógł wykonać zabieg i tam.
  • Odłącz wszystkie urządzenia elektryczne od kontaktów.
  • W miarę możliwość odsuń sprzęt, przedmioty, meble z tych miejsc w których zagnieździły się szkodniki.
  • Zdejmij obrazy ze ścian, ponieważ tam także mogą chować się owady.
  • Przejrzyj mieszkanie aby ustalić w jakim miejscu jest najwięcej szkodników.

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania

W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu oraz zwalczanego szkodnika dezynsekcja mieszkania może kosztować od 200 zł w górę. Zwalczanie pluskiew będzie różnic się cenowo od zwalczania karaluchów ponieważ trzeba zastosować inne środki. Cena dezynsekcji mieszkania zależy także od nasilenia problemu oraz wielkości mieszkania poddawanego zabiegowi.

Jeśli chcesz poznać cenę dezynsekcji mieszkania skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń a przygotujemy dla ciebie darmową wycenę.

Sposoby przeprowadzania dezynsekcji mieszkania

Dezynsekcja mieszkania może być przeprowadzona na kilka sposobów w zależności od szkodnika. Najczęściej dla dużej efektywności zabiegu stosowane są integrowane metody zwalczania szkodników. Przy standardowej dezynsekcji stosuje się oprysk, zamgławianie, opylanie lub zastosowanie żelu.

Oprysk szczegółowy

Oprysk szczegółowy stosowany jest zazwyczaj przy dużym nasileniu szkodnika i jest często stosowany przy zwalczaniu pluskiew i mrówek. Zabieg ten często łączy się z metodą zamgławiania co zapewnia większą skuteczność.

Zamgławianie

Dezynsekcja mieszkania metodą zamgławiania to podstawowy rodzaj zabiegu wykonywany przy zwalczaniu pluskiew i moli. Często przy wykonywaniu zabiegów tą metodą stosowany jest także oprysk w miejscach szczególnego bytowania owadów.

Żelowanie

Żelowanie mieszkania to nowoczesna metoda zwalczania karaluchów i mrówek, która cechuje się dużą skutecznością. Stosowane środki w postaci żelu nie tylko zwalczają ale także zwabiają szkodniki do siebie.

Odpluskwianie mieszkania

Dezynsekcja mieszkania na pluskwy to jeden z trudniejszych zabiegów zwalczania owadów. Do zwalczania pluskiew stosuje się silniejsze środki owadobójcze a przy mocnym nasileniu potrzebna jest wyprowadzka z mieszkania na 24h.

Przy zwalczaniu pluskiew w mieszkaniu wykorzystuje się dwie metody zazwyczaj połączone ze sobą, zamgławianie oraz oprysk. Pluskwy są owadami żerującymi w nocy dlatego wykrycie ich niekiedy jest problematyczne. O tym że mamy pluskwy w mieszkaniu można dowiedzieć się po śladach pogryzień z rana. Więcej informacji o pluskach w oddzielnym artykule.

Dezynfekcja mieszkania na karaluchy

Dezynsekcja mieszkania przeciw karaluchom wygląda nieco inaczej. Przy zabiegach zwalczania karaluchów większość firm stosuje skuteczne żele na karaluchy, które nie są szkodliwe dla innych osób. Podczas zabiegu dezynsekcji przeciw karaluchom za pomocą żelu nie ma konieczności wyprowadzania się z mieszkania.

mieszkanie dezynsekcja

Przed dezynsekcją mieszkania na karaluchy z pomocą żeli nie ma potrzeby specjalnie przygotowywać mieszkania. Po przybyciu technika wystarczy wskazać mu miejsca gdzie najczęściej widziane są szkodniki.

Mieszkanie po dezynsekcji

Po wykonanym zabiegu dezynsekcji mieszkania w zależności od użytych metod technik z firmy ddd przekazuje Klientowi informacje co należy wykonać po powrocie do mieszkania.

W przypadku dezynsekcji mieszkania metodą oprysku i zamgławiania należy przewietrzyć wszystkie pokoje. Ponadto wszystkie powierzchnie użytkowe oraz przedmioty umyć z zastosowaniem detergentów aby mieć pewność że na środki chemiczne nie zostanie narażony żadna osoba. W przypadku zabiegu na pluskwy należy wyprać pościele oraz ubrania, umyć podłogi i ramy przy łóżkach.

Chcesz otrzymać darmową wycenę dezynsekcji? Napisz do nas!

Częste pytania o usługę dezynsekcji mieszkania

Czy muszę wyprowadzać się z mieszkania na czas zabiegu?

W zależności od wykonywanego zabiegu w niektórych wypadkach jest konieczność wyprowadzenia się z mieszkania na czas zabiegu. Przed przeprowadzeniem zabiegu informuje o tym technik.

Ile kosztuje dezynsekcja mieszkania?

Wszystko zależy od wielkości mieszkania, szkodnika, zastosowanych metod dezynsekcji oraz zastosowanych środków.

Czy dezynsekcja mieszkania jest bezpieczna ?

Tak, należy także pamiętać aby zastosować się do zaleceń technika przed zabiegiem i po jego wykonaniu.

Co należy zrobić po zabiegu ?

Wywietrzyć mieszkanie, umyć wszystkie powierzchnie i przedmioty z użyciem detergentów, wyprać tekstylia. Dodatkowe informacje przekazuje zawsze technik na miejscu.

Czy środki stosowane do dezynsekcji mieszkania są niebezpieczne ?

Preparaty stosowane do dezynsekcji mieszkania są środkami chemicznymi więc mogą być szkodliwe jeśli zostaną użyte w nieprawidłowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.