dezynfekcja po zgonie

Dezynfekcja mieszkania po zgonie to zabieg, który dzieli się na kilka etapów i ma na celu pozbycie się z mieszkania lub pomieszczeń drobnoustrojów, bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla przebywającego w mieszkaniu człowieka.  

Firma sprzątająca po zmarłych

Oferujemy profesjonalne sprzątanie mieszkań po zwłokach wraz z dezynfekcją miejsca zgonu na terenie całej Polski. Zabieg dezynfekcji po zgonie wykonujemy profesjonalnymi środkami oraz dbamy o to aby zabiegi były przeprowadzone w bezpieczny sposób.

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie

Przebieg sprzątania po zgonie / dezynfekcja po śmierci uzależniony jest od tego jak wygląda sytuacja w miejscu w którym nastąpił zgon. Dla każdego miejsca zgonu przebieg usługi sprzątania po zgonie będzie inny. Sprzątanie po zgonie szczególnie trudne jest jeśli od zgonu do odkrycia ciała minęło więcej czasu. Również sprzątanie po samobójstwie lub sprzątanie po zabójstwie może być bardziej skomplikowane niż sprzątanie po zgonie który nastąpił z przyczyn naturalnych, choć uzależnione to jest od tego w jaki sposób popełnione zostało samobójstwo lub zabójstwo. Na sprzątanie po zgonie mogą składać się czynności takie jak opróżnienie mieszkania ze znajdujących się w nim przedmiotów, zdemontowanie parkietu, podłogi, zrywanie tapet oraz czyszczenie sufitów i ścian za pomocą specjalistycznych środków chemicznych.

Dezynfekcja mieszkania po zwłokach

Przebieg usługi dezynfekcji po śmierci jest zazwyczaj podobny do usługi sprzątanie po śmierci, która nastąpiła z przyczyn naturalnych. Dużo zależy od metody śmierci. Szczególnie trudne bywa sprzątanie po samobójstwie, które nastąpiło poprzez podcięcie żył ponieważ związane jest z koniecznością sprzątnięcia śladów krwi w przypadku których nierzadko zdarza się, że znajdują się one w całym mieszkaniu.Ważnym elementem usługi sprzątania mieszkania po zgonie jest dezynfekcja pomieszczeń.

Dezynfekcja po zmarłym

Dezynfekcja mieszkania po zwłokach lub dezynfekcja domu po zwłokach mają na celu zwalczenie szkodliwych mikroorganizmów które znajdują się na miejscu zgonu. Dezynfekcja mieszkania po zmarłym to bardzo ważny element usługi sprzątania po zgonie. Rozkładające się ciało stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju licznych gatunków mikroorganizmów w tym również wielu mikroorganizmów, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Z tego powodu bardzo ważnym jest by dezynfekcja mieszkania po zgonie była skuteczna ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że mieszkanie w którym odbywało się sprzątanie po zgonie będzie bezpieczne dla osób, które będą przebywać w miejscu w którym wykonany zostanie zabieg sprzątanie mieszkania po zgonie. Dezynfekcja mieszkania po zwłokach może być wykonywana różnymi metodami.

Dezynfekcja po zwłokach

Popularne są zwłaszcza dezynfekcja mieszkania po zgonie poprzez ozonowanie i dezynfekcja mieszkania po zwłokach za pomocą środków chemicznych. W przypadku trudnych przypadków może być konieczne przeprowadzenie usługi dezynfekcja mieszkania po zwłokach poprzez połączenie tych dwóch metod. Firma insektpol podczas usługi sprzątania po zgonie korzysta z najlepszych dostępnych na rynku środków chemicznych i wysokiej mocy ozonatorów dzięki czemu efekty zabiegu dezynfekcja po zgonie  zawsze będą lepsze niż gdybyśmy próbowali przeprowadzić ten proces samodzielnie.

Obok mikroorganizmów rozwijających się w pozostałościach zwłok problemem są również toksyczne gazy, które powstają podczas procesów gnilnych. Gazy te to między innymi putrescyna, kadaweryna, metyloguanidyna i neuryna. Gazy te sprawiają, że sprzątanie po zgonie jest wyjątkowo nieprzyjemne, ale również niebezpieczne. Na szczęście niebezpieczeństwo ze strony substancji powstających podczas rozkładu ciała również można całkowicie zneutralizować podczas właściwie przeprowadzonej usługi sprzątanie po zgonie. To jakie konkretnie środki będą musiały zostać użyte w tym celu uzależnione jest od konkretnego mieszkania.

Osoby zmarłe po których przeprowadzane jest sprzątanie po zgonie zazwyczaj aż do swojej śmierci prowadziły w mieszkaniu w który nastąpił zgon normalne życie. Często jednak pod koniec życia były już schorowane w związku z czym sprzątanie po zgonie może również wiązać się z koniecznością sprzątnięcia nieporządku który po sobie pozostawiły. Wśród starszych osób często pojawia się awersja do wyrzucania rzeczy nawet jeśli są już one stare i mało prawdopodobnym jest aby w przyszłości były one jeszcze potrzebne. Sprawia to, że często zdarza się, że zmarłe osoby pozostawiają po sobie duże ilości przedmiotów które nie maja już jednak wysokiej wartości.

Ważnym elementem usługi sprzątanie po zgonie jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Również tu często konieczne jest jednoczesne skorzystanie z kilku metod. Także tutaj dobrze sprawdza się ozonowanie.

Samodzielne sprzątanie po zgonie jest dość trudne. Zwyczajne osoby nie posiadają specjalistycznego sprzętu potrzebnego by je przeprowadzić takiego jak na przykład ozonatory. Bezpieczne sprzątanie po zgonie wiąże się również z koniecznością właściwego zabezpieczenia przeprowadzających sprzątanie po zwłokach osób.

W zależności od sytuacji sprzątanie po zgonie i dezynfekcja po zgonie związane mogą być również z koniecznością podjęcia szeregu innych działań.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie cena

Ponieważ każda usługa sprzątania po zgonie wygląda inaczej również cena usługi sprzątanie po zgonie jest inna dla każdej usługi sprzątanie po śmierci. Jeśli więc szukacie odpowiedzi sprzątanie po zgonie cennik lub dezynfekcja po zgonie cena to ze względu na duże zróżnicowanie w zależności od szeregu różnych parametrów w celu odpowiedzi na pytanie sprzątanie po zgonie cena najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą insektpol.

Zgon może nastąpić wszędzie w związku z czym wszędzie może pojawić się konieczność sprzątania po nim. Bez względu na to gdzie okaże się konieczne sprzątanie po zgonie warto skorzystać w tym celu z oferty naszej firmy.

Sprzątanie po zgonie oferowane przez naszą firmę jest w pełni skuteczne. Usuwamy z miejsca zgonu wszystkie pozostałości tego zdarzenia w tym tkanki, odpadki organiczne, ślady krwi i płyny. Sprzątanie po zgonie to działanie z którym nie warto zwlekać. Dopóki mieszkanie nie zostanie odpowiednio sprzątnięte nie może być ono normalnie użytkowane, a liczne pozostałości po zwłokach mogą pogarszać jego stan.

Kompleksowe sprzątanie po zgonie przeprowadzone przez firmę insektpol eliminuje wszystkie te zagrożenia i sprawia, że sprzątnięte mieszkanie już wkrótce po przeprowadzeniu zabiegu staje się całkowicie bezpieczne i zdatne do ponownego użytku.

Samodzielne sprzątanie po osobie zmarłej jest trudne i nieprzyjemne za równo ze względu na ryzyko i nieprzyjemne zapachy jak i ze względu na fakt, że zazwyczaj zmarły jest dla nas osobą bliską. Każde sprzątanie po zmarły jest inne, ale wieloletnie doświadczenie pracowników firmy insektpol w przeprowadzaniu usługi sprzątanie po zgonie sprawia, że jesteśmy przygotowani na wszelkie, nawet trudne lub nietypowe sytuacje, które mogą wystąpić na miejscu zgonu. Bycie przygotowanym na szeroki zakres sytuacji umożliwia nam za równo długotrwałe doświadczenie jak i profesjonalny sprzęt który posiadamy. To który ze sprzętów zostanie przez nas użyty uzależnione jest od wybranej przez nas metody dezynfekcji. Każda dezynfekcja po zmarłym to dla nas nowe doświadczenie, które oprócz specjalnych środków wspomagamy profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu jesteśmy w stanie efektywnie wykonywać swoją pracę.

Zaufaj profesjonalnej firmie z doświadczeniem

Korzystając z naszej usługi otrzymujesz:

 • Profesjonalne doradztwo,
 • Bezpieczeństwo,
 • Wysoką skuteczność zabiegu,
 • Zabiegi wykonane przez pracowników z doświadczeniem,
 • Zabiegi z użyciem wysokiej jakości preparatów

Darmowa wycena

Masz pytania lub potrzebujesz usługi sprzątania i dezynfekcji po zgonie? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń pod numer dostępny poniżej.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Wolisz zadzwonić? Skorzystaj z numer podanego poniżej.

  +48 732 732 770

  Często zadawane pytania

  Jak wygląda zabieg dezynfekcji mieszkania po zgonie?

  Zazwyczaj dezynfekcja po zgonie składa się z 3 etapów: dezynfekcji wstępnej, uprzątnięcia mieszkania i dezynfekcji końcowej.

  Ile kosztuje dezynfekcja mieszkania po zgonie?

  Koszt dezynfekcji mieszkania uzależniony jest od ilości pracy jaka będzie potrzebna aby wykonać zabieg.

  Czy po dezynfekcji można bezpiecznie korzystać z mieszkania?

  Tak, po odczekaniu niezbędnego czasu po dezynfekcji można normalnie użytkować mieszkanie.

  Po jakim czasie od dezynfekcji można normalnie użytkować mieszkanie?

  W zależności od zastosowanych środków do zabiegu dezynfekcji od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. O okresie wyłączenia informuje specjalista, który wykonuje zabieg.

  Jaką firmę wybrać do wykonania zabiegu dezynfekcji po zmarłym?

  Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem firmy zajmującej się tego typu usługami. Warto także zwrócić uwagę na temat opinii o firmie.

   

  1 comment on “Dezynfekcja mieszkania po zgonie

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.