gniazdo os szerszeni

osy zwalczanie

Zwalczanie i usuwanie gniazda os i szerszeni

Osy należą do owadów, które nie stanowią poważnego zagrożenia życia dla człowieka. Jednak ukąszenie tego szkodnika przyprawia o duży ból, który trudno czymkolwiek załagodzić. Szerszenie natomiast są dużo większym zagrożeniem zwłaszcza dla osób, które niepotrzebnie je sprowokują.

Charakterystyczną cechą os jest ich żółto-czarne ubarwienie. Ciało dorosłej osy waha się na poziomie 2 cm. Osy odżywiają się owocami oraz mniejszymi owadami. Swoje gniazda budują najczęściej wewnątrz budynków lub na poddaszach. Kształt tych „domków” jest kulisty, a wewnątrz niego znajduje się plaster, w którym złożone są jaja przez królową.
Żądło, które posiadają na końcu odwłoka, służy jako ochrona do walki z ewentualnym zagrożeniem. Jad z niego nie jest na tyle silny, aby zagrozić życiu zdrowego człowieka. Większy problem pojawia się w sytuacji, kiedy osoba jest uczulona na jad osy. Brak szybkiej reakcji może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.

gniazdo os

Zwalczanie szerszeni

Szerszenie z kolei to jedne z największych owadów, które występują w Europie, a także w Polsce. Owady te charakteryzuje nie tylko wielkość ale także żółto-czerwono-brązowe ubarwienie. Naturalnym środowiskiem szerszenia są lasy liściaste oraz dziuple drzew, gdzie zakładają swoje gniazda. Coraz częściej zdarza się, że owe owady budują siedliska w n esicach, gdzie licznie występują ludzie (np. w szparach murów, na poddaszach czy w pustych przestrzeniach okrytych dachem. Kiedy szerszenie zostaną zauważone, nie należy usuwać ich samodzielnie, gdyż szkodniki te w bardzo prosty sposób można sprowokować, co skończyć się może użądleniem.
W przeciwieństwie do os, w jadzie szerszeni występuje dużo więcej toksycznych składników, co oznacza, że miejsce użądlenia piecze bardziej oraz zostawia większe ślady. W przypadku uczulenia (podobnie jak przy osach) dojść może do poważnych dla zdrowia człowieka powikłań. Należy wówczas jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

W przypadku pojawiania się os czy też szerszeni, usuwanie owadów na własną rękę może skończyć się w najlepszym razie fiaskiem. Kiedy szkodnik użądli osobę, która jest na jego jad uczulona, powstaje wówczas zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Jak zatem na dobre pozbyć się os oraz szerszeni?

Nie wszyscy wiedzą, że wraz ze wzrostem temperatury oraz powiększeniem się populacji szkodnika, owady te robią się coraz bardziej agresywne. Aby pozbyć się gniazda któregoś z nich, trzeba mieć nie tylko spore opanowanie, ale także wiedzę, która pozwoli na odpowiednia reakcję w danej sytuacji. Profesjonalne firmy, które zajmują się takimi przypadkami, zaopatrzone są w stroje ochronne, które mają za zadanie osłaniać przede wszystkim głowę oraz ręce. Najlepszą porą dnia na przystąpienie do zabiegu jest wieczór, kiedy to owady znajdują się w swoich gniazdach. Następnie specjaliści, używając środków chemicznych działających na zasadzie ogłuszenia os oraz szerszeni, wprowadzają je do gniazd. Dopiero w tym momencie można przystąpić do najtrudniejszej części jaka jest całkowite usunięcie gniazda. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu można mieć pewność, że w najbliższym czasie szkodniki nie powrócą.

Nasza firma gwarantuje Państwu fachową pomoc specjalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z usuwaniem niechcianych owadów. Duże doświadczanie oraz kompendium wiedzy naszych pracowników owocują trwałym i bezpiecznym wyeliminowaniem szkodnika. Ponadto, środki chemiczne, używane przez naszą firmę, są najlepszymi środkami, jakie występują na rynku. Oferujemy Państwu fachową pomoc w przystępnej cenie. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!

TAGI: Zwalczanie os, Gdańsk, Pruszków, zwalczanie Brodnica, szerszenie Gdynia, Sopot, Firma usuwająca gniazda os Malbork, likwidacja bąków Ostróda, Trzmiele Olsztynek, Warszawa, likwidacja gniazd szerszeni, Toruń, przenoszenie dzikich pszczół, Łomianki, Olsztyn, osy, Grudziądz szerszenie, Rypin, Szerszenie w gnieździe, 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.